Stiahnuť (PDF)

História sauny


Slovo sauna pochádza z fínskeho slova „savu“. Tento výraz znamená dym, ktorý viditeľne stúpa z ľudského obydlia postaveného v zemi. Svedčí to o tom, že prvými saunami boli drevené domce bez komínov, postavené pod úrovňou terénu, vykurované ohniskom.

 

História tradičnej sauny


Predchodcom dnešnej sauny boli kúpele, v ktorých sa nachádzala tzv. potná miestnosť. Podľa archeologických nálezov tento dômyselný vynález užívali predovšetkým praobyvatelia Ázie, severnej a strednej Ameriky, ale aj Európy. Či už to boli potné kúpele Skýtov pri Čiernom mori, kamenné kúpele Grékov a Rimanov, germánske alebo slovanské dymové kúpele, okrem ozdravovacej plnili aj dôležitú spoločenskú funkciu. Počas storočí prešli sauny významnými zmenami. Z jednoduchej jaskyne s ohniskom, cez jamy zakryté kožami, zemľanky a drevené zruby, až po dnešnú pestrú škálu dômyselných parných domčekov a zariadení.

Krajina pôvodu klasickej sauny


Najznámejšou veľmocou v saunovaní je Fínsko. Tu sa z primitívnej zemľanky s dymovým ohniskom obloženým kameňmi postupne vyvinula stavba - sauna vykurovaná elektrickým prúdom. V súčasnosti je v tejto krajine okolo 1,5 milióna sáun a obrad je súčasťou takpovediac každodennej kultúry tela a duše. Pre Fínov sauna zároveň symbolizuje akúsi hranicu, ktorá delí pracovný deň od času vyhradeného pre oddych. Sauny sú určené jednak pre relaxáciu celej rodiny, ale sauny sa využívajú aj na pracovné stretnutia a ako miesto, kde sa bez emócií a nepriaznivých nálad vybavujú obchody. Veď zároveň so šatstvom človek odkladá aj svoju pretvárku.
Módna vlna saunovania sa v rámci Európy rozšírila najmä v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. V roku 1924 sa o popularizáciu sauny ako zdravého spôsobu starostlivosti o telo zaslúžili fínski športovci. Na olympiáde v Paríži si dali postaviť vlastnú saunu. Nápad sa zapáčil aj ostatným zúčastneným, a tak už o dvanásť rokov neskôr blahodarný vplyv sauny užívali ďalšie stovky delegácií z celého sveta.
Fínsko sa čoskoro stalo veľmocou v exportovaní sauny z kvalitného dreveného materiálu. Sauny dodáva dodnes takmer do celého sveta.

Sauny v súčastnosti:

 

iSauna sauna manufakturu sme založili za účelom popularizovať životnú formu a životný štýl, ktorého súčasťou je aj denné používanie domácej sauny špičkovej kvality.

Našou hlavnou činnosťou bola zo začiatku výroba fínskej sauny a infra sauny. Dnes už môžeme hrdo tvrdiť, že hráme dôležitú rolu v oboznávaní kultúry saunovania na Slovensku projekciou, výrobou a celkovou realizáciou nielen fínskej sauny a infrasauny, ale i kombinovanej sauny, parnej sauny, himalájskej soľnej kabíny,soľnej sauny, wellness miestností, exteriérovej sauny a sauna domčeka špičkovej kvality.

Naša obchodná politika:

 

Exkluzívne individuálne riešenia v stavbe a výrobe sauny. Vďaka naším odborným znalostiam, skúsenostiam a vďaka poradenského a projektorského tímu s veľkou odbornou minulosťou vo výrobe sáun Vám realizujeme také sauny, infra sauny, himalájske soľné sauny, soľné kabíny ktoré spĺňajú všetky Vaše požiadavky, respektíve poskytujú maximálny pôžitok funkcie a dizajnu, pritom materiály aj výrobná technológia sú v súľade s prírodou.

Naša firma, vlastná výrobňa a celý náš profesionálny tím od samého začiatku neustále pracujú za cieľom, aby si naši nároční zákazníci mohli oddýchnuť od každodenných starostí a zachovať si svoje zdravie a zdravie svojej rodiny vo vysnívaných saunách šitých na mieru ich konkrétnym predstáv.

Sme hrdí na to, že naše fínske sauny, infrasauny, kombinované sauny, parné sauny, soľné sauny vyrábajú profesionálni odborníci výlučne len z prvotriednych materiálov a pomocou najmodernejších strojov. Vďaka tomu profesionálnemu postoji už dlhé roky úspešne spolupracujeme s viacerými zahraničnými partnermi. Sauny, infrasauny, kombinované sauny, parné sauny, soľné sauny vyrobené podľa nášho moderného dizajnu, našich individuálnych predstáv a pomocou najprofesionálnejšej technológie môžu byť ozdobou nielen bytov aj záhrad, ale sú vhodné aj ako rozšírenie služieb vo wellness hoteloch a fitnes centrách.

Premium sauny, infrasauny, kombinované sauny, parné sauny, soľné sauny na mieru je možné vyrobiť len s použitím vysokokvalitných materiálov a vysokým stupňom odbornej spôsobilosti. Našu profesionálnu výrobu dokazuje aj náš medzinárodný certifikát TÜV, ktorý dostala naša iSauna sauna manufaktura. Medzinárodný certifikát TÜV na kombinované exteriérové sauny v celej Európe získala len naša spoločnosť.

sk hu de en at cz
Obsah koša
0
Noémi CsiszárNoémi Csiszár Noémi Csiszár International manažér zaslanie správy