Stiahnuť (PDF)

Himalájska soľná terapia, soľná izba, soľná sauna


Himalájska wellness miestnosť budúcnosti

 

V dnešnej dobe ľudia, medzi nimi aj deti, sú vystavené mnoho vplyvom škodlivým na zdravie. Elektronické zariadenia, smog a dym rozrušujú prirodzenú rovnováhu kladných a záporných častíc vo vzduchu. Náš celkový duševný a telesný stav vo veľkej miere závisí od kvality nadýchaného vzduchu. Vysoký obsah pozitívnych iónov spôsobuje zhoršenie celkového duševného a telesného stavu, psychickú slabosť, spôsobuje nespavosť, môže spôsobiť oslabnutie imunitného systému u človeka. Kryštalická soľ z Himalájí je podľa našich poznatkov najčistejšia a najdobroúčinnejšia soľ.  Približne pred 250 mil. rokmi v geologickej periode Trias (Mezozoikum) pod vplyvom slnečného žiarenia sa praoceán vyparil a v bývalých zátokách ostala čistá kryštalická soľ. Tieto soľné ostrovy pri vzniku Himalájí približne pred 70 mil. rokmi sa čiastočne dostali do útrobia Zeme, kde pod vplyvom vysokého tlaku sa zlisovali. Takže táto kryštalická soľ pochádza z obdobia, keď naša Zem bola ešte v prirodzenej rovnováhe, a nezískajú ju destiláciou z dnešného znečisteného mora. Himalájska kryštalická soľ sa dnes nachádza v hĺbkach Himalájí a do dnešného dňa ju tažia ručne prirodzeným spôsobom.


Jedinečné vlastnosti kryštalickej soli z Himalájí:

 • Himalájska soľ obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov
 • Himalájska soľ je úplne čistá, bez znečisťovania a bez nečistôt z okolia
 • Himalájska soľ vzhľadom na zloženie a vznik má jedinečnú farebnosť a krásu

Ako aj názov napovedá, soľnú tehlu môžeme použiť na rôzne architektonické ciele napr. na stavbu častí stien, oddelovačov priestoru, soľnej izby, soľnej spálne/detskej izby, na wellness úseky, soľné sauny alebo aj na stavbu celej soľnej jaskyni alebo soľnej komory. S týmto môžeme vytvoriť nielen jednoducho krásnu plochu, ale aj zdravú a liečivú atmosféru v našom domove, vo fittness a wellness centrách, v kúpeľoch, v hoteľoch, v miestnostiach pre hostí, v materských školách, školách atď.


Himalájske soľné izby budúcnosti

 

Soľná tehla je himalájsky soľný kryštál vyrezávaný do formy tehly s rozmermi približne 25x12,5x2,5cm alebo 20x10x5cm. Himalájska soľná tehla je ručne ťažený výrobok, preto z geometrického hľadiska môže mať rozličné rozmery. Farba soľných tehiel sa mení od broskyne až do tmavo oranžovej, môžu byť celkom jednofarebné alebo aj pekne žilkovaté, závisí to od toho, z ktorej vrstvy soľnej bane pochádzajú.

Himalájska soľná terapia  je vlastne detoxikačná liečivá metóda urýchľujúca detoxikáciu organizmu. Himalájska soľ má vysoký rozpúšťací účinok a nadýchané soľné kryštály napomáhajú očistenie dýchacích ciest. Soľné izby postavené pomocou himalájskej soli ponúkajú prírodnú liečebnú metódu na ochranu zdravia. V himalájskych soľných izbách, kabínach panuje bakteriologicky veľmi čistá mikroklíma. Jej vzduch nasýtený s minerálmi a blahodarnými mikroorganizmami má pre zdravie prospešné záporné náboje. Himalájska soľ okrem toho obsahuje pre náš organizmus dôležité chemické prvky - jód, draslík, horčík, selén - a ďalšie užitočné látky.

Najdôležitejším liečebným účinkom himalájskych soľných kabín je vplyv na sliznice dýchacích ciest, a na hladkú svalovinu priedušiek. Tieto minerály v prirodzenom stave dávajú šlachetnosť a efektívnosť soľnej terapie. Jedna kúra v Mobilnej himalájskej soľnej kabíne vyhovuje účinkom jedného celého dňa na morskom pobreží!


Účinky himalájskej soľnej terapie:

 • Používaním soli vieme pomôcť nielen pri ochorení dýchacích ciest, ale napr. pri alergických ochoreniach, sennej nádche a pri zoslabnutí imunitného systému
 • Himalájska soľ zvyšuje kvalitu spánku
 • himalájska soľ u astmatikov znižuje počet kríz
 • himalájska soľ zvyšuje odolnosť proti záťaži

Komu sa odporúča himalájska soľná terapia:

 • Aj zdravím - zvyšuje odolnosť voči záťaži pomocou účinku očisťujúcého plúc
 • Fajčiarom
 • V prípade zápalových ochorení dýchacích ciest
 • Pri záškrte, sennej nádche, bronchitíde, sinusitíde, zápale prínosových dutín, pri zápale ucha, zápale hlasiviek
 • Alergikom
 • Astmatikom
 • Športovcom
 • Pri ekzéme, psoriasis.

Himalájska soľná izba je bez baktérií a vírusov. Himalájske soľné izby a soľné kabíny sa dajú hocikde postaviť, kde je dostatok miesta.

Himalájska soľná izba, soľná sauna, soľná kabína Vaších snov!

sk hu de en at cz
Obsah koša
0