Stiahnuť (PDF)

Infražiarič do sauny, infražiariče Philips Vitae


Podstatou používania infrasauny je detoxikácia a prehriatie tkanív pomocou hĺbkového tepla. Tento účinok je tým silnejší a účinnejší, čím je väčšia prenikavosť infra lúčov do hĺbky kože. Prenikavosť je tým väčšia, čím je kratšia vlnová dĺžka infračerveného žiarenia.

V dnešnej dobe sa infrasauny čoraz viac rozšírili nielen pre súkromné účely, ale aj v zdravotných centrách. Infrasauny sa používajú sa v prírodnej medicíne, tradičnej medicíne, v kozmetike, v hoteloch, penziónoch, kúpeľoch. V infrasaunách iSauna sauna manufaktúry infračervené žiarenie zabezpečuje infrahalogénová lampy Philips Vitae (špičková technológia). Výsledkom dlhých experimentálnych procesov je špeciálne na tento účel vytvorené parabolické zrkadlo, ktoré s maximálnou účinnosťou odráža infra lúče späť do infra kabíny, čím zabezpečuje maximálnu účinnosť a regulovateľnosť zaťaženia infražiarenia. To znamená, že infrazaťaženie tela je relatívnou pozíciou tela a infralúčov efektívne a dobre regulovateľné.

Philips vytrvoril špeciálne pre infrasauny, infra kabíny sériu infrahalogénových lámp Philips Vitae, ktoré zabezpečujú celé spektrum (vlnovej dĺžky) infračerveného pásma. Infražiariče Philips Vitae sú na trhu jedinečné, pretože obsahujú aj krátkovlnné infralúče, ktoré napomáhajú vniknutiu do najhrubšej pokožky (5-6 mm) a tým sú schopné zabezpečiť najúčinnejšie infražiarenie.

 

Infračervené pásmo

V rámci celého infračerveného pásma vyžaruje infračervená lampa Philips Vitae optimálne zloženie (skladá sa z A,B a C infračerveného žiarenia, špičková technológia), ktoré je najideálnejšie pre ľudskú pokožku. Infražiariče Philips Vitae tak pri ideálnej hĺbke vniknutia infražiarenia pod pokožku zabezpečujú optimálnu tepelnú pohodu. Infražiariče Philips Vitae zabezpečuje teplo podobné prírodného slnečného žiarenia.

Žiarenie celého infračerveného pásma a rovnomerné a hĺbkové zohriatie pokožky a podkožného tkaniva zabezpečuje efektívnu detoxikáciu.

Infračervené žiarenie A (krátkovlnné):

Infračervené žiarenie IV A infra halogénovej lampy Philips sa zhoduje s infračerveným žiarením IV A slnka. Toto žiarenie zabezpečuje pre vrchnú vrstvu pokožky (subkután), hĺbkové (5 mm), účinné a príjemné prehriatie. Výsledkom je pocit oveľa väčšieho tepla ako je teplota v infrasaune,infra kabíne. Pri vyvíjaní infra žiariča kladali vedci a projektanti veľký dôraz aj na prirodzenú absorpčnú schopnosť tepla pokožky.

Infračervené žiarenie B (stredná vlna):

Infrahalogénová lampa Philips Vitae produkuje 5 krát silnejšie infračervené žiarenie IV B ako slnko. Infračervené žiarenie IV B (stredná vlna) má schopnosť preniknúť až 3-4 mm hlboko do pokožky, je zodpovedná za rovnomerné zohriatie podkožnej vrstvy.

Infračervené žiarenie C (dlhovlnné):

Infra lúče infračerveného žiarenia prírode nedosiahnu povrch Zeme. Infračervené žiarenie IV C (dlhovlnné) zabezpečuje iba zohriatie povrchu, bez preniknutia do hĺbky pokožky. Z dôvodu, že schopnosť prenikania infračerveného žiarenia IV C je menšia ako pri žiarení IV A, jeho úlohou je upozorňovať snímače bolesti, ktoré sa umiestňujú pod pokožkou.

 

Technické informácie infražiariča Philips Vitae:

  • Na prevádzkovanie infražiariče Philips Vitae je potrebný 230 V-ový jednofázový elektrický obvod
  • Svetelné telesá sa predávajú s výkonmi 350W, 500W a 750 W
  • Infražiariče Philips Vitae majú životnosť 5000 prevádzkových hodín. To znamená, že infražiariče Philips Vitae pri priemernom používaní majú životnosť  30-35 rokov
  • Infražiarič Philips Vitae má rozmery: 83x18x9 cm (vodorovný infrapanel); 83x18x13 cm (rohový infrapanel)
  • Infražiarič Philips Vitae má farebnú teplotu: 1750 Kelvin

 

Sekcionálny regulátor výkonu a tepla, časový spínač

Pomocou ovládača je možné nastaviť v percentuálnom pomere infračervené žiarenie a teplotu infražiaričov Philips Vitae. V rámci infrasauny,infra kabíny infračervené žiarenie a teplota sú rozdelené do dvoch sekcií. V rámci jednotlivých sekcií regulovanie infračerveného žiarenia je manuálne a automatické. Infražiarič Philips Vitae nezaťažuje ľudský organizmus, pretože len postupne v malých dózach aplikuje infračervené žiarenie, ktoré tak rovnomerne rozvíja svoje liečivé účinky.

Ovládač sauny- podľa typu - je schopný riadenia fínskej sauny, infasauny, alebo kombinovanej (fínska sauna a infra sauna) sauny. Ovládač sauny komunikuje v 3 jazykoch, ukazuje čas aj dátum. Prevádzka sauny, infrasauny,kombi sauny sa automaticky vypne po uplynutí nastavenej doby vyhrievania, vydá zvuková aj svetelný signál. Tepelná poistka podľa výrobného nastavenia nad 110 °C automaticky preruší prevádzku.

 

Prevádzka infražiariča Philips Vitae je bez predhrievania

Halogénová lampa Philips Vitae nepotrebuje predhrievanie. Po zapnutí infražiaričov Philips Vitae mōžeme ihneď užívať blahodarné účinky lampy, a takto nespotrebúva zbytočnú energiu oproti iným infražiaričom (10 – 30 minút predhrievania), alebo tradičnej fínskej saune (45-60 minút predhrievania). Je to dōsledkom toho, že okolie infra vlákna je naplnené halogénovým plynom a tak po zapnutí ihneď dosiahne prevádzkovú teplotu,  pri vypnutí takisto rýchlo sa aj ochladí. Halogénová lampa Philips Vitae je tak šetrná na čas aj energiu. V infrasaunách iSauna sauna manufaktúry (oproti fínskej sauny) sa zohreje priamo osoba používajúca saunu, vzduch sa ohreje len v malej miere, pretože ne je prenosným prvkom tepla. Kvôli tomu je dostačujúca teplota v infra saune 30 – 45 ºC.

 

Celý rozsah infračerveného pásma

Podstatou používania infrasauny je detoxikácia a prehriatie tkanív pomocou hĺbkového tepla. Tento účinok je tým silnejší a účinnejší, čím je väčšia prenikavosť infra lúčov do hĺbky kože. Táto prenikavosť je tým väčšia, čím je kratšia vlnová dĺžka infračerveného žiarenia.

Infražiarič Philips Vitae je momentálne najefektívnejší infražiarič na trhu, ktorý je schopný dostať infračervené žiarenie čo najhlbšie pod pokožku (5-6 mm). To je vďaka tomu, že iba tieto infražiariče zabezpečujú celý spektrum infračerveného pásma a tak aj najhľbšie prenikajúcu krátku vlnu.

 

Životnosť halogénovej lampy Philips Vitae je 5000 prevádzkových hodín

Pri pravidelnom používaní infražiariče Philips Vitae disponujú s 30-35 ročným prevádzkovým časom.
Sauna manufaktura dáva na infražiariče Philips Vitae záruku 5000 prevádzkových hodín alebo 5 rokov.

sk hu de en at cz
Obsah koša
0
Poradíme? ×
Laco MártaLaco Márta Laco Márta International manažér Zaslanie správy Online prieskum sauny
Szilárd DarnaiSzilárd Darnai Szilárd Darnai Architekt, dizajnér Zaslanie správy Online prieskum sauny