Stiahnuť (PDF)

Parná sauna s bio saunovou pecou


Parná sauna, parná kabína - Parný kúpeľ a sauna

 

Parný kúpeľ a sauna sú veľmi podobné. V saune (čo nazývame aj ako suchá para) je vyššia teplota, a nižšia relatívna vlhkosť, ako v parnom kúpeli, kde je 40-60 oC teplo, ale vlhkosť môže byť až 80%. Sauna spôsobuje silnejšie potenie, menej horúci vzduch s mokrou parou šetrnejšie vyvoláva potenie.

Parná sauna, parná kabína umožňuje používanie aj tým, ktorí kvôli vysokému krvnému tlaku, príznakom astmy a alergie nemôžu používať tradičnú fínsku saunu. Parnú saunu môžu používať aj deti a starší ľudia.

Parná sauna, parná kabína má rôzne druhy. Môže byť len parná sauna, môže byť kombinácia pary s fínskou saunou alebo infrasaunou, alebo môže byť vytvorené také kombinované riešenie, kde fínska sauna a parná sauna fungujú z jednej saunovej pece.

Používanie parného generátora Harvia Steamer odporúčame tým, ktorí ťažko nášajú vysokú teplotu tradičnej sauny. Zabezpečuje jemnejší a mokrejší saunový kúpeľ.

Pri nižšej teplote a vyššej vlhkosti môžeme dlhšie užívať liečebné účinky éterických olejov, a upokojujúce a omladzujúce účinky medu do sauny.

Vďaka parného vyvíjača môže byť používaná parná kabína aj ako aroma kabína. Rôzne éterické oleje, arómy majú rôzne účinky na náš organizmus. Môžeme si vybrať podľa našej nálady arómu, vôňu, ktorá po zmiešaní s parou má blahodarné účinky na naše zdravie.

Steamer je možné používať samostatne len v parnej kabíne, alebo môžeme ho dať aj vedľa fínskej saunovej pece alebo do infrakabíny. Perfektne doplňuje každodenné používanie fínskej sauny aj infrasauny.

Príslušenstvom a doplnkom parného vyvíjača je keramická nádobka, do ktorej môžeme dať podľa našej aktuálnej nálady rôzne éterické oleje, bylinky alebo aj himalájsku soľ.

Bio saunová pec Harvia

Používanie bio saunových pecí firmy Harvia odporúčame tým, ktorí radi užívajú naraz účinky fínkskej sauny a príjemnej pary.

Harvia Vega Kombi je špeciálnou kombináciou elektrickej saunovej pece a parného generátora, ktorá umožňuje rozmanité využitie.

Pomocou tejto pece môžeme našu sauna kabínu používať ako tradičná suchá fínska sauna, ako parná sauna, bylinková sauna alebo ako aromakabína.  Kombinovaná saunová pec zahŕňa v sebe elektrickú fínsku saunovú pec a parný generátor. Zvláštnosťou takejto bio saunovej pece je, že jej dve funkcie môžeme spustiť zvlášť aj naraz.

sk hu de en at cz
Obsah koša
0
Poradíme? ×
Laco MártaLaco Márta Laco Márta International manažér Zaslanie správy Online prieskum sauny
Szilárd DarnaiSzilárd Darnai Szilárd Darnai Architekt, dizajnér Zaslanie správy Online prieskum sauny