Stiahnuť (PDF)

Suchá sauna, fínska sauna


Suchá sauna - originálna fínska sauna

 

Svet sáun je rozmanitý a farebný svet. Je to taký svet, kde každý si môže vybrať pre seba najvhodnejší typ sauny podľa toho, aký účinok chce práve dosiahnúť.

Sauna môže byť upokojujúca alebo osviežujúca, suchá alebo parná, tradičná alebo biosauna, s terapiou éterickými olejmi alebo himalájskou soľou.

Suchú fínsku saunu môžeme používať nielen kvôli jej detoxikačným vlastnostiam, alebo pre jej účinky podporujúce zdravie, je ideálnou aj pomôckou pre zahnanie únavy a starostí každodenného života.

Suchá sauna

 

Suchá sauna je tradičnou fínskou saunou, kde pomocou elektrickej pece alebo pece na drevo sa zabezpečí vysoká teplota (až 80-90 ºC). Účinkom veľkého tepla sa začneme ihneď potiť, tým sa zbavíme odpadových látok z nášho organizmu, a zlepší sa stav pokožky.

Teplota je vysoká, ale vlhkosť vzduchu je nízka. Preto ju voláme suchá sauna.
Priemerná doba pobytu v saune je 10-15 minút, po ktorej sa odporúča 20-25 minútový oddych, potom je možné sa vrátiť do sauny.
Po používaní sauny sa odporúča ochladzovanie studenou vodou. Môže to byť aj formou studenej sprchy, ale čoraz väčší záujem je o ponornú vaňu k saune.
Póry našej pokožky sa v suchej saune rozťahujú. Účinkom studenej vody sa tieto póry stiahnú, tým sa zlepší pružnosť pokožky, krevný tlak  a teplota tela sa znormalizuje.Účinky sauny môžeme zvýšíť pouzitím rôznych doplnkov do sauny, napr. saunového medu, medového mydla, éterických olejov alebo himalájskej soli.

sk hu de en at cz
Obsah koša
0